OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.03.2021

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana w tradycji „Laetare” – Radujcie się. Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynących z Chrztu św. i Eucharystii.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwie  Drogi Krzyżowej w piątek  po mszy świętej o godzinie 8.00 i o godzinie 17.00, a także na godzinę 20.00 i w Nabożeństwie Gorzkich  Żali z kazaniem pasyjnym, które rozpoczynają się w niedzielę o g. 16.15.
  3. Trwa nowenna odmawiana po każdej mszy św.  do świętego Józefa, która  zakończy się w czwartek.
    W piątek będziemy przeżywać Uroczystość świętego Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte w naszym kościele o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00. Po każdej Mszy św. odmówimy wspólnie litanię do świętego Józefa.
    W tym trudnym czasie jaki przeżywamy w naszym kraju i świecie zachęcamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem tak wielkiego orędownika jakim jest święty Józef.
    Od piątku, także rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który zakończy się w Dniu Świętości Życia obchodzonym w uroczystość Zwiastowania Pańskiego (czwartek, 25 marca).
    Inicjatywa polega na modlitwie przez 7 kolejnych dni w intencjach związanych z ochroną człowieka przed urodzeniem według następującego schematu:
    1. podanie intencji
    2. odczytanie fragmentu listu apostolskiego papieża Franciszka Patris corde z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego oraz krótkiego rozważania
    3. modlitwa litanią do św. Józefa
    4. odmówienie modlitwy św. Jana Pawła II z encykliki Evangelium Vita
    Modlitwy będziemy odmawiać po mszach świętych o godzinie 17.00.
  4. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę .  Bóg zapłać. Z wyznaczonych domów pomagało 2 osoby.
    Za tydzień w sobotę  prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców ul. Lisia Góra .
  5. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na kościół i cele parafialne.
    Pragnę podziękować za cegiełki na ogrzewanie naszego kościoła. Wpłynęło – w sumie 250 zł.
    Na odnowienie ołtarzy wpłynęło 400 zł
    Msza święta w intencji ofiarodawców i darczyńców będzie odprawiona 11 kwietnia  o godz. 11.30
  6. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji postu o chlebie i wodzie w intencji powołań kapłańskich.
    Listy są wyłożone na stoliku z gazetkami.
  7. Na kwiaty do Grobu Pana Jezusa możemy składać ofiary do skarbony, która jest obok stolika z gazetkami.
    1. Kamil Kowgier, kawaler zam. w parafii tutejszej i Marta Banasik, panna, zam. w parafii Matki Bożej Anielskiej w Jaworznie- Zapowiedź II
    2. Robert Knieć, kawaler zam. w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu i Paulina Marzec, panna zam. w parafii tutejszej. Zapowiedź I
    Jeżeli, ktoś wiedziałby o jakiejś przeszkodzie prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
  9. Przypominamy, że kancelaria czynna w naszej parafii w poniedziałek i środę od 17.30 do 18.00 i w sobotę od 8.30 do 9.15
  10. Wszystkim na najbliższy tydzień życzymy wszelkich łask i niech Pan Bóg Wam błogosławi.      Błogosławionej niedzieli!

Podziękowanie za cegiełki dla rodzin:
Z. Chrząszcz; Łukasik