OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021

1. Dzisiaj V niedziela wielkiego postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa.
  2. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o 8.00; 10.00 i 17.00.
    Od piątku 19 marca rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który zakończy się w Dniu Świętości Życia obchodzonym w uroczystość Zwiastowania Pańskiego (czwartek, 25 marca).
    Modlitwy o Ochronę Życia  odmawiamy przy figurce św. Józefa po mszach świętych o godzinie 17.00.
    Zachęcamy w dniu Zwiastowania Pańskiego  do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
    W dzieło Duchowej Adopcji może włączyć się każda osoba poprzez podjęcie zobowiązania do objęcia duchową opieką jednego dziecka poczętego znanego Panu Bogu, które jest zagrożone niebezpieczeństwem zabicia w łonie matki. Polega ona na ofiarowaniu w intencji adoptowanego dziecka codziennej modlitwy (specjalna modlitwa oraz jedna tajemnica różańca) przez okres 9-ciu miesięcy. Do modlitwy może (choć nie musi) zostać dołączone dobrowolne postanowienie dodatkowe ofiarowane w intencji dziecka. Deklaracje \Duchowej Adopcji są na stoliku z gazetkami.
    Uroczyste przyrzeczenie będzie można złożyć w tym dniu na Mszy św. o godzinie 17.00
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Zapraszamy na poświęcenie palm – żywych gałązek krzewów lub drzew. Poświęcenie będzie podczas każdej Mszy św. Z racji pandemii  nie będzie uroczystej procesji z palmami.
    W liturgii tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.
  4. Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwie  Drogi Krzyżowej w piątek  po mszy świętej o godzinie 8.00 i o godzinie 17.00, a także na godzinę 20.00
    i w Nabożeństwie Gorzkich  Żali z kazaniem pasyjnym, które rozpoczynają   się w niedzielę o g. 16.15.
  5. Przy wyjściu z kościoła są wystawione tytki charytatywne /to takie papierowe torby/, które możemy zabrać do domu i w miarę możliwości wypełnić produktami o dłuższym terminie ważności.
    Tytki wypełnione produktami przynosimy za tydzień do kościoła i składamy przy bocznym ołtarzu z Matka Boską Fatimską. Grupa Charytatywna z naszej parafii rozdzieli te produkty i przekaże przed świętami uboższym rodzinom w naszej parafii.
    Niech to będzie nasza Jałmużna Wielkopostna – dar dla uboższych i potrzebujących.
  6. Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić Paschaliki  w cenie 6 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na Caritas naszej diecezji.
  7. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Za tydzień w sobotę  prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców ul. Dębowej.
  8. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na kościół i cele parafialne.
    Taca inwestycyjna z ostatniej niedzieli wyniosła 2500 zł.
    Pragnę podziękować za cegiełki na ogrzewanie naszego kościoła. Wpłynęło – w sumie 400 zł
    Msza święta w intencji ofiarodawców i darczyńców będzie odprawiona 11 kwietnia  o godz. 11.30
  9. Na kwiaty do Grobu Pana Jezusa możemy składać ofiary do skarbony, która jest obok stolika z gazetkami.
    Kamil Kowgier, kawaler zam. w parafii tutejszej i Marta Banasik, panna, zam. w parafii Matki Bożej Anielskiej w Jaworznie. Zapowiedź III
    Robert Knieć, kawaler zam. w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu i Paulina Marzec, panna zam. w parafii tutejszej. Zapowiedź II
    Mateusz Setera, kawaler zam. w parafii NSPJ w Bolesławcu i Izabela Król, panna zam. w parafii tutejsze.
    Zapowiedź I
    Jeżeli, ktoś wiedziałby o jakiejś przeszkodzie prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
  11. Przypominamy, że kancelaria czynna w naszej parafii w poniedziałek i środę od 17.30 do 18.00 i w sobotę od 8.30 do 9.15
  12. Wszystkim na najbliższy tydzień życzymy wszelkich łask i niech Pan Bóg Wam błogosławi.      Błogosławionej niedzieli!

Święty Michale Archaniele…

Podziękowanie za cegiełki dla rodzin:
Z. i J. Słaboń; W. i E. Skowronek