OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na niedzielę palmową – 28.03.2021

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. W czasie Triduum Paschalnego można codziennie uzyskać odpust zupełny biorąc udział w liturgii. 
  Dzisiaj przypada, także 12. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
 2. Wychodząc z kościoła, możemy nabyć paschaliki, czyli świece, które będą nam towarzyszyć podczas liturgii odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w wigilię paschalną jak również na śniadaniu wielkanocnym.
  Paschalik jest wsparciem dzieł Caritas. 
 3. W czwartek 25 marca 2021 r. zostało opublikowane nowe rozporządzenie zmieniające obowiązujące rozporządzenie o ograniczeniach z dnia 19 marca 2021 r.
  Najistotniejsze zmiany są następujące:
  a. zmniejszenie liczby osób w kościołach
  Było 1 osoba na 15 metrów kwadratowych,
  Jest: 1 osoba na 20 metrów kwadratowych..
  W naszym kościele wliczając chór i przedsionek może przebywać 58 osób. Bardzo proszę o respektowanie wprowadzonych ograniczeń, które maja służyć naszemu wspólnemu dobru i zdrowiu. Pamiętajmy nie tylko o sobie, ale także o tych którzy są obok nas.
  Bardzo proszę wchodząc do kościoła o dezynfekowanie rąk. Wszyscy w kościele oprócz celebransa maja obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Zajmując miejsca w kościele, podchodząc do Komunii i wychodząc po mszy św. pamiętajmy o dystansie /odstępach/. 
  Wiernych, którzy ze względu na ograniczenia nie zmieszczą się w kościele zachęcamy do uczestniczenia we mszy świętej na zewnątrz wokół kościoła zachowując odpowiedni dystans miedzy sobą.
  b. wprowadzenie zakazu nie tylko organizowania, ale również udziału w spotkaniach do 5 osób w miejscu zamieszkania gospodarza
  Było: zakazuje się organizowania imprez i spotkań gromadzących więcej niż 5 osób (gospodarz i osoby zaszczepione nie są wliczane);
  Jest: zakazuje się organizowania i udziału w spotkaniach gromadzących więcej niż 5 osób (gospodarz i osoby zaszczepione nie są wliczane)
  W załączniku przesyłam tekst obowiązującego rozporządzenia (z 19 marca), tekst rozporządzenia zmieniającego (z 25 marca) oraz wyciąg z par. 25 i par. 26 rozporządzenia z zaznaczeniem przepisów istotnych dla funkcjonowania parafii.
 4. W Wielki Czwartek rano w katedrze w Sosnowcu ks. Biskup tylko w gronie  kapłanów  odprawi Mszę Św. Krzyżma, podczas której pobłogosławione będą oleje używane do namaszczenia chorych, chrztu, bierzmowania i przy udzielaniu sakramentu kapłaństwa.
  W naszym kościele o godz. 18.00 będzie celebrowana w tym dniu jedna Msza św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na zakończenie której przeniesiemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Kaplicy Adoracji zwanej Ciemnicą. Adoracja będzie trwała do godziny 22.00.
  Od godziny 21.00 do 22.00 Adorację poprowadzi Apostolat Margaretek, modląc się w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  Adoracja przy Ciemnicy w Wielki Piątek rozpocznie się od godziny 8.00.
 5. Wielki Piątek to wyjątkowy dzień dla chrześcijanina – zachowajmy post ścisły – tzn. jest to post, co do ilości i jakości spożywanych potraw. Niech towarzyszy mu zaduma, powaga i refleksja.
  Porządek Liturgii Wielkiego Piątku jest następujący:
  15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
  16.00Droga Krzyżowa.
  17.00Liturgia Wielkiego Piątku – z liturgią słowa, adoracją Krzyża i Komunią św.  W tym dniu nie odprawia się Mszy św.
  Po zakończeniu Liturgii Wielkopiątkowej Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie zostanie przeniesiony do Grobu, gdzie adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 24.00.
  O godzinie 21.00 – będzie czuwanie przy Grobie Pana Jezusa i Droga Krzyżowa.
 6.  Wielka Sobota to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Wielka Sobota jest dniem indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7.00 do wieczornej liturgii. 
  W Wielką Sobotę  poświęcenie pokarmów będzie co pół godziny, od godziny 8.00 do 14.00, oczywiście przy uwzględnieniu wszelkich obostrzeń i przepisów sanitarnych. W kościele może być tylko 58 osób.
  Ustawiajmy się w większości na zewnątrz, wokół kościoła, zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa. Jest nagłośnienie, także będziemy mogli wszystko usłyszeć. Ksiądz do wszystkich podejdzie i pokropi pokarmy.
  W czasie święcenia będzie można złożyć coś z poświęconych pokarmów dla biednych z naszej parafii. Bóg zapłać za Waszą wrażliwość.
 7. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa.
  Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza św. Rezurekcyjna o godzinie 6.00 rano. Ze względu na panującą sytuację nie będzie w tym roku procesji rezurekcyjnej. W tym dniu nie będzie mszy św. o godzinie 8.00. Dalsze msze o godz. 10.00; 11.00 i 17.00
 9. Poniedziałek Wielkanocny msze św. wg porządku niedzielnego.
 10. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na cele charytatywne i za złożenie przez was darów w tytkach charytatywnych  
  Grupa Charytatywna z naszej parafii rozdzieli te produkty i przekaże przed świętami uboższym rodzinom w naszej parafii.
 11. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
 12. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na kościół i cele parafialne.
  Taca z ostatniej niedzieli wyniosła 1650 zł.
  Bóg Zapłać.  
  Został odnowiony i ozłocony boczny ołtarz z Matką Bożą Fatimską. Po świętach zostanie odnowiony ołtarz Matką Bożą Nieustającej Pomocy.
  Pragnę podziękować za cegiełki na ogrzewanie naszego kościoła. Wpłynęło – w sumie 600 zł 
  Podziękowanie w naszej parafialnej gazetce Stanisław
  Numer Konta parafialnego: 09 1050 1360 1000 0090 3019 8619
  Msza święta w intencji ofiarodawców i darczyńców będzie odprawiona 11 kwietnia o godz. 11.30
 13. W związku z wszelkimi inwestycjami jakie realizujemy w naszym kościele w pierwszy i drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa  będzie wystawiona „Złota Księga fundatorów i ofiarodawców”.  
  Wychodząc z kościoła w tych dniach będzie możliwość złożyć ofiarę wraz ze wpisem do księgi.  Za Waszą ofiarność i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.
 14. Na kwiaty do Grobu Pana Jezusa możemy składać ofiary do skarbony, która jest obok stolika z gazetkami.
 15. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:
  a) Robert Knieć, kawaler zam. w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu i Paulina Marzec, panna zam. w parafii tutejszej. Zapowiedź III
  b) Mateusz Setera, kawaler zam. w parafii NSPJ w Bolesławcu i Izabela Król, panna zam. w parafii tutejsze. Zapowiedź II
  Jeżeli, ktoś wiedziałby o jakiejś przeszkodzie prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
 16. Przypominamy, że kancelaria czynna w naszej parafii w poniedziałek i środę od 17.30 do 18.00 i w sobotę od 8.30 do 9.15
 17. Wszystkim na najbliższy tydzień życzymy wszelkich łask i niech Pan Bóg Wam błogosławi.      Błogosławionej niedzieli!

Święty Michale Archaniele…

Podziękowanie za cegiełki dla rodzin:
J. Noszczyk ; D. Oleś ;J. G.  Kulińscy; E. Tabak
Bóg Zapłać

Organista Opublikowane przez: