Czwartek - 29 lutego
św. Oswald, Łk 16,19–31

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Zesłanie Ducha Świętego uczyniło z bojaźliwych i niejednokrotnie małej wiary uczniów Chrystusa – prawdziwych świadków. Otwórzmy się i my na ten wielkanocny dar i tym samym stańmy się świadkami wiary w Chrystusa. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Jutro w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00; 10.00  i 17.00.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii.

• W środę 26 maja będziemy obchodzić Dzień Mamy. Z tej racji zwyczajem naszej parafii w niedzielę 30 maja o godzinie 11.30 będzie odprawiona msza św. koncelebrowana, podczas której będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla naszych Mam, które cieszą nas swoja obecnością.

A także o łaskę życia wiecznego dla wszystkich naszych Mam, których już nie ma pośród nas.

Msza święta do ten niewiędnący kwiat, zawsze żywy jaki możemy ofiarować  naszym Mamą, dziękując za wszystko co one nam dały.

Karteczki na których możemy wpisywać nasze mamy są na stoliku z gazetkami. Intencje składamy w zakrystii.

• W czwartek od godziny 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. Modlitwy poprowadzi Apostolat Margaretka.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które  są odprawiane po mszy św. o godzinie 17.00 /około 17.30/

W niedzielę Nabożeństwo majowe o godzinie 16.30

•  Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypadnie 3 czerwca.

Przebieg procesji:

I Ołtarz będzie na skrzyżowaniu ulic Krynickiej i Świętego Stanisława. U pani Miskowej. Proszę o pomoc w przygotowaniu mieszkańców ulic Traugutta i przyległych, a także mieszkańcy ul. Św. Stanisława

II Ołtarz na ulicy Kalinowej przy bloku od klatki 107 do 113. Proszę o pomoc w przygotowaniu mieszkańców ul. Kalinowej.

III Ołtarz – skrzyżowanie ulic Kalinowej i Jodłowej. Proszę o pomoc w przygotowaniu mieszkańców ul. Kalinowej 2, ul. Jodłowej, Wrzosowej

IV Ołtarz – przy kościele Proszę o pomoc w przygotowaniu mieszkańców ul. Wojska Polskiego.

W tym dniu msze święte będą odprawiane o 8.00; 10.00 po tej mszy św. wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Msza w kościele około godz. 12.00 po zakończeniu procesji.

W tym dniu tradycyjnie nie ma mszy św. o godz. 17.00.

Zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe do udziału w Procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów.

Ofiary na kwiaty do ołtarzy możemy składać do skarbony, która znajduje się obok stolika z gazetkami.

• Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

Za tydzień w sobotę do pomocy w sprzątaniu zapraszam mieszkańców ulicy Wrocławskiej.

Taca z ostatniej niedzieli wyniosła 1400zł.

Pragnę podziękować także  za cegiełki na ogrzewanie naszego kościoła.    Wpłynęło  – w sumie 100 zł

Msza święta w intencji ofiarodawców i darczyńców będzie odprawiona 13 czerwca   o godz. 11.30

• Ks. Paweł Gielec z parafii św. Jacka w Sosnowcu, autor kanału „Tu i Teraz – Podcast” zaprasza do odwiedzenia i wysłuchania go na kanale Youtube, stronie Facebokowej i w aplikacji Spotify. Można go znaleźć wpisując w internecie hasło: „Tu i Teraz – Podcast. Krótko o życiu, codzienności. O człowieku w drodze”, z charakterystycznym logo, które znajduje się na dostępnych w naszej parafii ulotkach. Ks. Paweł już teraz dziękuje za zainteresowanie jego kanałem.
  • W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Stefania Pędzich oraz Henryk Jagielski. Powstańmy i módlmy się w Ich intencji i w intencji wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek…