Ewangelia na dziś
Czwartek - 29 lutego
św. Oswald, Łk 16,19–31 

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła

XXVII Niedziela Zwykła – 3.10.2021r.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.

W I czwartek o godz. 16.00 rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i  modlitwa o powołania kapłańskie i o świętość kapłanów. Modlitwę poprowadzi Apostolat Margaretka.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  • Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele będą codziennie o godzinie 17.30.

W niedzielę przed mszą św. o godzinie 16.30.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwach Różańcowych.

Dzieci na modlitwę różańcową zapraszamy  we wtorki i czwartki.

  • Za tydzień w niedzielę na mszy św. o godzinie 11.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci z klas trzecich, które przygotowują się  do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii Po mszy św. odbedzie się w kościele spotkanie z rodzicami tych dzieci.

Zapraszamy !

  •  Zapraszamy rodziców  uczniów przygotowujących się w naszej parafii do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie, które odbędzie się za tydzień w niedziele po mszy św. o godzinie 10.00.
  • Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na kościół i cele parafialne.

Taca z ostatniej niedzieli wyniosła 1900zł. Bóg Zapłać.  

W ostatnim tygodniu  wpłynęły  cegiełki na spłatę zadłużenia związanego z instalacją ogrzewania w naszym kościele. W sumie

Za tydzień druga niedziela miesiąca taca z tej niedzieli przeznaczona jest na wszelkie inwestycje, które są realizowane w naszej parafii.

Numer Konta parafialnego: 09 1050 1360 1000 0090 3019 8619

Msza święta w intencji ofiarodawców i darczyńców będzie odprawiona 10 października  o godz. 11.30.

Podziękowanie w naszej gazetce Stanisław.

  • Już po raz VI odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 9 października 2021 r. (szczegóły na plakacie w gablocie).  Zapisy w Zakrystii i Kancelarii.
  • Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i dekorację kwiatową. W październiku bardzo prosimy o pomoc w porządkowaniu naszego kościoła Wspólnotę Żywego Różańca w naszej parafii.
  • Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski.

Tradycyjnie możemy złożyć do puszki ofiarę, które będą naszym darem serca na stypendia dla biednej a zdolnej młodzieży.

  • Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci modlitewnej o naszych zmarłych.

Modlitwa za zmarłych  w wspominkach rocznych będzie przed Mszą o godz. 8.00; 10.00; 11.30 i o 17.00/. Ponadto za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych odprawiamy Mszę św. w każdą drugą sobotę miesiąca, po której odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. .

Wypominki Oktawalne to modlitwa za zmarłych od 1 do 8 listopada(oktawa) z możliwością uzyskania Odpustu Zupełnego w każdym dniu oktawy. W każdym dniu oktawy będzie sprawowana Msza św. i Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych. Msza św. o godz. 17.00 i Różaniec 17.30.

Kartki na których możemy wpisywać naszych zmarłych znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Składać je możemy w zakrystii lub kancelarii.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK W NADCHODZĄCYM TYGODNIU

Ks. Wikariusz Opublikowane przez: