Poniedziałek - 26 lutego
Św. Aleksander, Łk 6,36–38

Ogłoszenia parafialne 7 Niedziela zwykła – 20 luty 2021r.

7 Niedziela zwykła – 20 luty 2021r.

1. Dzisiaj VII Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  • We wtorek święto Katedry Świętego Piotra.
  • Bardzo dziękuję paniom i mieszkańcom z ul. Kalinowej 1 i 3 za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.  Bardzo serdecznie zapraszamy za tydzień w sobotę na godz. 9.00 do pomocy w sprzątaniu kościoła mieszkańców ul. Kalinowej 5 i 7.

Pragnę podziękować za cegiełki na ogrzewanie naszego kościoła.

Wpłynęło – w sumie 450 zł

koperty przygotowane  jako cegiełki na ogrzewanie są wyłożone na stoliku przy gazetach.

Msza święta w intencji ofiarodawców i darczyńców będzie odprawiona 13 marca  o godz. 11.30.

• Pielgrzymka Amazonek
    Kustosz Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej ks. Andrzej Stasiak zaprasza 6 marca (niedziela) o godz. 12.00 na doroczną pielgrzymkę Amazonek. Podczas Mszy św. ponowiony zostanie akt oddania w opiekę NMP Anielskiej. W pielgrzymce co roku biorą udział przedstawicielki stowarzyszeń i klubów m.in. z Dąbrowy Górniczej, Będzina, Sosnowca i Jaworzna oraz osoby indywidualne. Pielgrzymka przebiega pod patronatem Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.
  •  Noc walki o błogosławieństwo dla Polski
    W nocy z 26 na 27 lutego 2022 (Sobota/Niedziela) w całym kraju organizowane jest wydarzenie modlitewne Noc walki o błogosławieństwo dla Polski za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. W naszej Sosnowieckiej Diecezji wydarzenie to się odbędzie w Katedrze Sosnowieckiej tj. Sosnowiec ul. Kościelna 1.

Rozpoczęcie o godz. 21.00 – Apelem Jasnogórskim, a o 24.00 będzie sprawowana uroczysta Msza Święta.

Zakończenie planowane jest ok. godz. 3.00.

• W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Mateusz Ćwiląg i Franciszek Skowronek. Módlmy się w Ich intencji i w intencji wszystkich wiernych zmarłych.
  • Wszystkim na najbliższy tydzień życzymy wszelkich łask i niech Pan Bóg Wam błogosławi.      Błogosławionej niedzieli!