OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022 r.

1. Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! CHRYSTUS ŻYJE! TEN SAM WCZORAJ, DZIŚ I NA WIEKI!

Jako ludzie wierzący składamy sobie życzenia, aby wiara w obecność zmartwychwstałego Chrystusa pośród nas przenikała nasze życie w każdym wymiarze, zwłaszcza społecznym i narodowym. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas i nasze rodziny prawdziwym pokojem, da radość wspólnego przebywania w gronie rodzinnym i pozwoli zmartwychwstawać codziennie do lepszego życia. W przeżywaniu świątecznej radości pamiętajmy również o naszych zmarłych.

• Bardzo dziękuję za świadectwo waszej wiary, które tak pięknie pokazaliście przez wasze żywe uczestnictwo w nabożeństwach  Triduum Paschalnego, które urzeczywistniają najważniejsze wydarzeniach w Historii Zbawienia Człowieka.

Miniony czas pokazał jak wiele osób czuje się odpowiedzialnych za nasz Kościół i wspólnotę.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować za piękną dekorację świąteczną, która pomagała nam w przeżyciach duchowych i rozważaniu Tajemnic Meki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Dziękuje  za przygotowanie Kaplicy Adoracji – Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dekoracji i kwiatów składam na ręce ks. Krzysztofa. Szczegółowe podziękowania umieszczone są w gazetce Stanisław

Dziękuję  panu kościelnemu, organiście, ministrantom i lektorom za piękną asystę w Tridum Paschalne, dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i oprawę Triduum Paschalnego.

Bardzo dziękuję także  za posprzątanie kościoła na czas Świąt.

• Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Tradycyjnie modlimy się i składamy ofiary na KUL i PAT.

Msze św. jutro jak w każdą niedzielę.

• Przyszła niedziela II niedziela wielkanocna, to Niedziela Miłosierdzia Bożego.
    O godz. 15.00 odmówimy  Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W tym dniu za odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia  można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach

Za tydzień rozpoczyna się 72. Tydzień Miłosierdzia.

Tradycyjnie w Święto Caritas w tym dniu wychodząc z kościoła ofiarami składanymi do puszki będziemy mogli wesprzeć wszelkie dzieła Caritas Naszej Diecezji.

Modlitwą i darem materialnym wspieramy potrzebujących.

• Z racji Oktawy Wielkanocy, która ma rangę uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary, które składacie na kościół i cele parafialne. Szczególnie te składane w ostatnim tygodniu.

Pragnę podziękować za cegiełki na ogrzewanie naszego kościoła.

Msza święta w intencji ofiarodawców i darczyńców będzie odprawiona 8 maja  o godz. 11.30

W Uroczystość Zmartwychwstania PJ i Drugi Dzień świąt zgodnie z zapowiedzią wystawiona  jest „Złota Księga”. Możemy złożyć ofiarę z wpisem do księgi. Bóg Zapłać za wszelkie ofiary.

• Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Piotr Tomasz Idzik i Maria Bogusława Paszkiewicz; oraz Adrian Kogut i Karolina Wieczorek. Ktokolwiek wie o jakiś przeszkodach zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej.
  • We wtorek spotkanie grupy biblijnej po Mszy wieczornej.
  • Wszystkim na najbliższy tydzień życzymy wszelkich łask i niech Pan Bóg Wam błogosławi.      Błogosławionej niedzieli Zmartwychwstania!
Ks. Krzysztof Opublikowane przez: