Piątek - 23 lutego
Bł. Stefan Wincenty Frelichowski, Mt 5,20-26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 Niedziela Wielkanocna – 1.05.2022 r.

3 Niedziela Wielkanocna – 1.05.2022 r.

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna.

W ramach XIV Tygodnia Biblijnego obchodzimy piąty Narodowy dzień czytania Pisma Świętego, „którego hasłem są słowa: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”

Zachęcamy do codziennej lektury Pisma św.

Pismo św. to Boże Słowo, które zawsze jest żywe i skuteczne zdolne przemieniać nasze życie i  umacniać w wierze.

Św. Hieronim powiedział, że nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa.

• Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tak ochoczo i aktywnie pomagali przy demontażu Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa. Niech Zmartwychwstały Pan wynagrodzi to wam obfitością Łask.
  • Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i dekoracje kwiatową w prezbiterium i bocznych ołtarzach.

.

• We wtorek  3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w tym dniu będą w porządku niedzielnym.
  • 7 maja w sobotę o godzinie 11.00 w naszym kościele odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Św. Biały tydzień potrwa do 13 maja.
  • Za tydzień w niedzielę 8 maja będziemy gościli w naszej parafii ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka. Ks. Biskup o godzinie 17.00 odprawi Uroczystą Mszę św. Odpustową z racji święta naszego patrona Świętego Stanisława BM. Podczas tej Mszy św. Jego Ekscelencja udzieli także Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.
  • W Pierwszy Czwartek o godzinie 16.00 rozpocznie się Adoracja NS połączona z modlitwą o powołania kapłańskie i o świętość kapłanów. Modlitwę poprowadzi Apostolat Margaretka.
  • W Pierwszy Piątek nabożeństwo Wynagradzające NSPJ po Mszy o godz. 8.00.
  • W Pierwszą Sobotę nabożeństwo wynagradzające rozpocznie się tradycyjnie o 7.15.

Taca z ostatniej niedzieli wyniosła 1900zł.

Pragnę podziękować także  za cegiełki na ogrzewanie naszego kościoła.    Wpłynęło  – w sumie 300 zł

Przypominamy: za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca taca inwestycyjna.

Msza święta w intencji ofiarodawców i darczyńców będzie odprawiona 8 maja  o godz. 11.30

• 15 maja w niedziele o godzinie 11.30 będzie Msza św. z udziałem dzieci które będą przezywać Pierwszą Rocznicę Komunii św.

Spowiedź dla dzieci, które rok temu przyjęły Pierwszą Komunie w naszym kościele odbędzie się 14 maja tj w sobotę o godzinie 10.00.  Po spowiedzi obędzie się spotkanie liturgiczne i próba przed niedzielna Mszą św.

1. Serdecznie zapraszamy na  Nabożeństwa Majowe. W niedzielę Nabożeństwa będziemy odprawiali o godz. 16.30. W tygodniu będą po Mszy św. O godzinie 17.00
  1. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Piotr Tomasz Idzik i Maria Bogusława Paszkiewicz; oraz Adrian Kogut i Karolina Wieczorek. Ktokolwiek wie o jakiś przeszkodach zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej.