Niedziela - 25 lutego
II niedziela Wielkiego Postu, Mk 9,2-10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022 r.

1.  Dzisiaj VI niedziela wielkanocna. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej intencji.
  • W czwartek 26 maja będziemy obchodzić Dzień Mamy. Z tej racji zwyczajem naszej parafii w niedzielę 29 maja o godzinie 11.30 będzie odprawiona msza św. koncelebrowana, podczas której będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla naszych Mam, które cieszą nas swoja obecnością.

A także o łaskę życia wiecznego dla wszystkich naszych Mam, których już nie ma pośród nas.

Msza święta do ten niewiędnący kwiat, zawsze żywy jaki możemy ofiarować  naszym Mamą, dziękując za wszystko co one nam dały.

Karteczki na których możemy wpisywać nasze mamy są na stoliku z gazetkami. Intencje składamy w zakrystii.

• W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W sobotę o godzinie 10.00 klerycy V roku Wyższego Seminarium naszej Diecezji przyjmą święcenia diakonatu. Zachęcamy do gorliwej modlitwy dla wyproszenia łask Ducha Świętego tym, którzy mają przyjąć pierwszy stopień sakramentu święceń.

• Bardzo dziękuję panią  za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Podziękowania składamy na ręce pani Haliny Semper.

Taca z ostatniej niedzieli wyniosła 2000zł.

Pragnę podziękować także  za cegiełki na ogrzewanie naszego kościoła.    Wpłynęło  – w sumie 600 zł

Msza święta w intencji ofiarodawców i darczyńców będzie odprawiona 12 czerwca  o godz. 11.30

• W środę  1 czerwca  będziemy obchodzić Dzień Dziecka.

Pojawiły się głosy Parafian, że są Mszę w niedzielę za kochane Mamy, drogich ojców wspaniałe babcie i wspaniałych dziadków, a nie mam Mszy za najdroższe dzieci.

Dlatego też w odpowiedzi na prośby parafian racji Dnia Dziecka w niedzielę 5 czerwca  o godzinie 11.30 będzie odprawiona msza św. koncelebrowana, podczas której będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla kochanych dzieci.

A także o łaskę życia wiecznego dla wszystkich dzieci, których już nie ma pośród nas.

Pamiętajmy, ze nie ma cenniejszego daru jak dar Eucharystii.

Przy tej okazji przypominamy, ze jest możliwość wstąpienia także do Wspólnoty Różańcowej Rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci.

Za tydzień po Mszy św. o 11. 30 dla wszystkich dzieci będzie słodka niespodzianka.

Karteczki na których możemy wpisywać dzieci są na stoliku z gazetkami. Intencje składamy w zakrystii.

• Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Marcin Baziukiewicz zam. w parafii tutejszej oraz Paulina Kondraciuk zam. Par. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.

Ktokolwiek wie o jakiś przeszkodach zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej.