Sobota - 24 lutego
Św. Etelbert, Mt 5,43-48

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia PJ – 29.05.2022 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia PJ  – 29.05.2022 r.

1.  Dzisiaj VII niedziela wielkanocna – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.
  • W Pierwszy Czwartek o godzinie 16.00 rozpocznie się Adoracja NS połączona z modlitwą o powołania kapłańskie i o świętość kapłanów. Modlitwę poprowadzi Apostolat Margaretka.
  • W Pierwszy Piątek nabożeństwo Wynagradzające NSPJ po Mszy o godz. 8.00. Spowiedź pół godziny przed mszą o 8.00 i 17.00.
  • W Pierwszą Sobotę nabożeństwo wynagradzające rozpocznie się tradycyjnie o 7.15. Objazd do chorych od godz. 9.30.
  • W środę  1 czerwca  będziemy obchodzić Dzień Dziecka.

Z tej racji w niedzielę 5 czerwca  o godzinie 11.30 będzie odprawiona msza św. koncelebrowana, podczas której będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla dzieci.

A także o łaskę życia wiecznego dla wszystkich dzieci, których już nie ma pośród nas.

Przy tej okazji przypominamy, ze jest możliwość wstąpienia także do Wspólnoty Różańcowej Rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci.

Za tydzień po Mszy św. o 11. 30 będzie tradycyjne indywidualne Błogosławieństwo dla wszystkich dzieci i słodka niespodzianka.

Karteczki na których możemy wpisywać imiona dzieci są na stoliku z gazetkami. Intencje składamy w zakrystii.

• W środę także rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony oddawaniu czci NSPJ. Nabożeństwa Czerwcowe po Mszy o godzinie 17.00.
  • W sobotę o godzinie 10.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu diakoni naszej diecezji przyjmą święcenia prezbiteratu. Wszyscy są zaproszeni do uczestnictwa w tym radosnym wydarzeniu. Zachęcamy do gorliwej modlitwy dla wyproszenia łask Ducha Świętego tym, którzy dzisiaj rozpoczynają rekolekcje.

• Bardzo dziękuję panią  za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

Taca z ostatniej niedzieli wyniosła 2000zł.

Pragnę podziękować także  za cegiełki na ogrzewanie naszego kościoła.    Wpłynęło  – w sumie 100 zł

Msza święta w intencji ofiarodawców i darczyńców będzie odprawiona 12 czerwca  o godz. 11.30

• Za tydzień po Mszy św. o godzinie 8.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Różańcowej naszej Parafii.
  • Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:
    Marcin Baziukiewicz zam. par. tutejsza i Paulina Kondraciuk panna, zam. w parafii Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu
    Grzegorz Nogacki, kawaler zam. w parafii tutejszej i Katarzyna Huszcz panna zamieszkała w parafii tutejszej.

Ktokolwiek wie o jakiś przeszkodach zobowiązany jest zgłosić do kancelarii parafialnej.