Czwartek - 18 kwietnia
Św. Ryszard Pampuri, J 6,44-51

Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna . W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.

W ramach XVI Tygodnia Biblijnego obchodzimy także Narodowy dzień czytania Pisma Świętego.

Zachęcamy do codziennej lektury Pisma św.

Pismo św. to Boże Słowo, które zawsze jest żywe i skuteczne zdolne przemieniać nasze życie i  umacniać w wierze.

Św. Hieronim powiedział, że nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa.

• Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tak ochoczo i aktywnie pomagali przy demontażu Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa. Niech Zmartwychwstały Pan wynagrodzi to wam obfitością Łask. Szczegółowe podziękowania w gazetce Stanisław.
  • Bardzo dziękuję rodzicom dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. za pomoc w  posprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę.

Za tydzień w sobotę do pomocy w sprzątaniu zapraszam także rodziców  dzieci przygotowujących  się do Pierwszej Komunii

• Dnia 27 kwietnia  (sobota) odbędzie się diecezjalna pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej
  • Bardzo dziękuję parafianom za piękne odnowienie kapliczki Matki Bozej przy ulicy Kalinowej.
  • 4 maja w sobotę o godzinie 11.00 w naszym kościele odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Św. Biały tydzień potrwa do 10 maja.

Taca z ostatniej niedzieli wyniosła 2200zł.

Pragnę podziękować także  za cegiełki na malowanie kościoła.

Wpłynęło  – w sumie 700 zł

Do puszki na Dzieła Caritas tydzień temu zebraliśmy 1100 zł.

Msza święta w intencji ofiarodawców i darczyńców będzie odprawiona 12 maja  o godz. 11.30

• 8 maja  w Uroczystość świętego Stanisława BM będziemy gościli w naszej parafii ks. Biskupa Piotra Skuchę. Będzie to dzień naszego parafialnego odpustu, a także ks. Biskup na mszy św. o godzinie 18.00 udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Będzie to także dzień kanonicznej wizytacji naszej parafii.
  • Jest już nowa książka intencyjna na rok 2025. Prosimy o zamawianie intencji na nowy rok w ramach godzin kancelarii. Przypominamy, że kancelaria czynna w poniedziałek i środę po mszy św. o godzinie 17.00 i w sobotę od godziny 9.00 do 9.30

Wszystkim na najbliższy tydzień życzymy wszelkich łask
i niech Pan Bóg Wam błogosławi.