Ewangelia na dziś
Niedziela - 07 lipca
IV niedziela zwykła, Mk 6,1–6

Spektakl z okazji odzyskania przez polskę niepodległości

21 Listopada w Naszym Kościele Parafialnym po Mszy o 11:30 miał miejsce spektakl, z  okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 
Przedstawienie “Dzieci z Wrześni” przygotowane zostało przez uczniów klas trzecich z naszej Szkoły Podstawowej nr 29 i ich Wychowawczynie. Był to spektakl opowiadający o walce polskich dzieci z germanizacją w roku 1901. Wszyscy widzowie byli pod wrażeniem zarówno świetnego przygotowania występujących jak i pięknej wymowy patriotycznej widowiska. Na Zakończenie Nasz Organista Antonii – Laureat konkursu Pieśni Patriotycznej –  zagrał i zaśpiewał „Czerwone Maki”. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za zaproszenie Dzieci z Naszej Szkoły, a Dzieciom, Nauczycielom i Dyrekcji za to widowisko. Oby Częściej!

Ks. Wikariusz Opublikowane przez: