Ewangelia na dziś
Wtorek - 09 lipca
św. Weronika Giuliani,

W SŁOŃCU POŁUDNIOWEJ ITALII PIELGRZYMKA DO WŁOCH | 11 DNI

CASCIA – ORVIETO – RZYM – WATYKAN – NEAPOL –
CAPRI – POMPEJE – MONTE SANT’ANGELO – SAN
GIOVANNI ROTONDO – MANOPELLO – LORETO – BOLONIA

|TERMIN: 26.04 – 06.05.2023 r.
| CENA: 3 290 PLN/os.

(przy grupie 46 os.)


|Zapisy u Ks. Pawła
tel. 668354809
wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 800 zł
.
Brak wolnych miejsc


| PROGRAM: 

Dzień 1: WYJAZD Z POLSKI

O ustalonej godzinie (godziny ranne) spotykamy się na wyznaczonym parkingu przy parafii
w Sosnowcu. Pakowanie  bagaży. Wyjazd w kierunku granicy polsko – czeskiej. Dalej całodniowy przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu na terenie Włoch. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: CASCIA

Rano, po śniadaniu udamy się do Casci, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Świętej Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Tu nawiedzimy kościół, gdzie do dnia dzisiejszego złożone jest
w kryształowym sarkofagu jej nienaruszone ciało. Zobaczymy również klasztor, w którym spędziła ostatnie lata swojego życia. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: ORVIETO

Rano śniadanie, następnie udamy się do Orvieto, średniowiecznego miasta położonego na resztkach wygasłego
wulkanu, słynącego ze wspaniałej gotyckiej katedry, w której przechowywana jest relikwia Cudu Eucharystycznego z
Bolseny – korporał poplamiony krwią. Następnie przejedziemy na nocleg w ok. Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu,
obiadokolacja.

Dzień 4: WATYKAN – RZYM

Bardzo wczesny wyjazd z hotelu. Możliwe śniadanie w formie suchego prowiantu. W tym dniu przejedziemy do Watykanu, do Bazyliki św. Piotra – najważniejszego kościoła chrześcijańskiego świata. Jeśli będzie to możliwe – msza święta przy grobie  Św. Jana Pawła II. Następnie zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra. Zobaczymy słynną ,,Pietę” autorstwa Michała Anioła, Kaplicę św.  Sebastiana
z grobem św. Jana Pawła II, Ołtarz Główny wykonany z brązu przez Berniniego oraz wiele innych, cennych zabytków. Następnie przejdziemy na Plac św. Piotra, gdzie będziemy podziwiać niezwykłą kolumnadę Berniniego i Spiżową  Bramę oraz słynne okno Pałacu Papieskiego. Dalej czas wolny przy Watykanie na zakupy. Na zakończenie zwiedzania Rzymu nawiedzimy Bazylikę MB Większej oraz Bazylikę św. Jana na Lateranie. W ołtarzu głównym znajdują się największe relikwie chrześcijaństwa – głowy św. Piotra i Pawła. Obok bazyliki znajduje się kaplica ze Świętymi Schodami, po których według  legendy szedł sam Jezus Chrystus przed oblicze Piłata. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 5: RZYM – WATYKAN 

Śniadanie w hotelu. Przejedziemy do Watykanu, gdzie weźmiemy udział w modlitwie Anioł Pański
z Papieżem  Franciszkiem. Po spotkaniu z Papieżem będziemy kontynuować zwiedzanie miasta.
W programie spacer po Rzymie  barokowym. Zobaczymy Piazza Navona, Panteon (z zewnątrz), Fontanna di Trevi, najsłynniejsza fontanna Rzymu. Dalej  spacer przez Plac Wenecki, Rzymskie Fora do Koloseum. Dzień zakończymy w Bazylice św. Pawła za Murami. To  symboliczne miejsce śmierci Świętego, gdzie pod baldachimem ołtarza papieskiego znajduje się Jego grób. Wokół naw  i transeptu, znajdują się portrety wszystkich papieży – począwszy od św. Piotra, aż po obecnego papieża. Wieczorem  powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 6: NEAPOL 

Po śniadaniu przejedziemy do Neapolu – niepisanej stolicy południa Italii. W programie spacer gwarną ulicą Toledo do  Galerii Umberto I, Teatru St. Carlo, i Piazza Plebiscito ze swym Palazzo Reale. Nawiedzimy katedrę Św. Januarego.  Proponujemy również objazd panoramiczny jedną
z najpiękniejszych promenad Neapolu obok Castel dell’Ovo i Borgo  Marinaro. Zobaczymy miejsca związane z Ojcem Dolindo, który pochodził właśnie z Neapolu. Ojciec Dolindo był nie  tylko znanym mistykiem, egzorcystą, o którym O. Pio mawiał „w trudnych sprawach idźcie do o. Dolindo!
To święty  kapłan”. Jest on także autorem znanej modlitwy „Jezu Ty się tym zajmij” oraz autorem ponad 220 tys. obrazków  z proroctwami dedykowanymi konkretnym osobom i spowiednikiem,
do którego swoich penitentów odsyłał sam  Ojciec Pio. Zobaczymy miejsca związane z tym niezwykłym kapłanem, a także pomodlimy się przy grobie Ks. Dolindo.  Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Neapolu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 7: CAPRI, SORRENTO 

Po śniadaniu przejedziemy do portu w Sorrento, następnie przepłyniemy promem/statkiem na najpiękniejszą wyspę morza Tyrreńskiego – Capri, gdzie łagodny, śródziemnomorski klimat
i wspaniałe widoki zapewniają wiele wrażeń i są największą turystyczną atrakcją. O wyspie głośno było już w starożytności. Cesarz Tyberiusz przeniósł się tutaj na stałe. Wybudował pałac i wiele rezydencji. Po przypłynięciu do portu Marina Grande przejedziemy kolejką do miasta. Spacer uroczymi uliczkami. Czas wolny. Odpoczynek, możliwe plażowanie. Po zakończonym rejsie krótka wizyta  w urokliwym Sorrento. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 8: POMPEJE, MONTE SANT ANGELO 

Rano po śniadaniu przejedziemy do Pompejów, gdzie nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Różańca Świętego i pomodlimy się przed cudownym obrazem Matki Bożej Pompejańskiej oraz przy grobie wielkiego propagatora modlitwy różańcowej bł. Bartolo Longo. (Pompeje bez zwiedzania wykopalisk.) Następnie przejazd do Monte San’t  Angelo. Nawiedzimy pięknie położone sanktuarium św. Archanioła Michała. Zobaczymy miejsce objawień, grotę, ponad którą wybudowano wspaniały kościół, jedno z najstarszych sanktuariów świata i Niebiańską Bazylikę. Dalej spacerując po tym niezwykłym miasteczku podziwiać będziemy zabytkową dzielnicę Juno oraz widoki na Zatokę Manfredońską. Wieczorem przyjazd na nocleg do San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. 

Dzień 9: SAN GIOVANNI ROTONDO, MANOPPELLO 

Rano po śniadaniu nawiedzimy San Giovanni Rotondo, sanktuarium św. Ojca Pio. Zobaczymy kościół Antyczny, gdzie  Święty otrzymał stygmaty, muzeum klasztorne ze zbiorami pamiątek po Świętym, Bazylikę Matki Bożej Łaskawej oraz  Nowe Sanktuarium, gdzie we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Ivana Rupnika znajduje się Jego grób.  Następnie udamy się do Manoppello w Abruzji. Tam od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła  relikwia – płótno znane jako „Chusta Św. Weroniki” – prawdziwe Oblicze Chrystusa. Wieczorem przyjazd do hotelu,  zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: LORETO, BOLONIA 

Po śniadaniu zobaczymy Loreto – Sanktuarium św. Domku – według tradycji – domku, który był doczesnym  mieszkaniem Najświętszej Marii Panny. Zobaczymy miejsce Zwiastowania oraz powstania Litanii Loretańskiej.  Następnie udamy się do stolicy regionu Emilia Romania, Bolonii. W programie: Piazza Maggiore – główny plac  z Fontanną Neptuna, Bazylika San Petronio, która jest jednym z największych kościołów gotyckich we Włoszech.  Zobaczymy z zewnątrz Palazzo del Podestà, który powstał w XIII wieku i był siedzibą władzy świeckiej, Ex-Sala Borsa,  czyli dawną giełdę papierów wartościowych, Due Torri – dwie wieże – symbol miasta oraz Uniwersytet Boloński – jeden z najstarszych na świecie. Po zakończonym zwiedzaniu dotrzemy do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja,  nocleg. 

Dzień 11: POWRÓT DO POLSKI 

Rano, po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski. Całodzienny przejazd autokarem. Powrót w godzinach nocnych.  Zakończenie pielgrzymki. 

| CENA ZAWIERA: 

∙ przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), DVD, WC, rozkładane  fotele 
∙ 10 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2 / 3 – osobowe z łazienkami) 
∙ wyżywienie 2 x dziennie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji 
∙ ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka  chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami 
∙ opiekę doświadczonego pilota 
∙ przedstawiony program zwiedzania; podatek VAT 

| CENA NIE ZAWIERA: 

∙ biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast i innych opłat związanych z realizacją programu, rejsu na Capri, słuchawek podczas zwiedzania, taks klimatycznych,  obligatoryjnych napiwków, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (łącznie ok. 190 EUR/os. – kwota płatna u pilota w autokarze). Podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania  sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się dynamicznie, niezależnie od Organizatora
∙ napojów do obiadokolacji 
∙ dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych  zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego  zachorowaniem na COVID-19 (220 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę) 
∙ wydatków własnych 
∙ dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie) 
∙ świadczeń niewymienionych w ofercie

Brak wolnych miejsc

Ks. Wikariusz Opublikowane przez: