Ewangelia na dziś
Niedziela - 07 lipca
IV niedziela zwykła, Mk 6,1–6

W SŁOŃCU POŁUDNIOWEJ ITALII PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Watykan. Bardzo wcześnie rano wyjechaliśmy w stronę Watykanu, do Bazyliki św. Piotra – najważniejszego kościoła chrześcijańskiego świata. O godzinie 7:15 sprawowana była Msza Święta przy grobie Św. Jana Pawła II. Następnie zwiedzaliśmy Bazyliki Św. Piotra. Zobaczyliśmy słynną ,,Pietę” autorstwa Michała Anioła, Kaplicę św. Sebastiana z grobem św. Jana Pawła II, Ołtarz Główny wykonany z brązu przez Berniniego oraz wiele innych, cennych zabytków. Następnie przeszliśmy na Plac św. Piotra, gdzie podziwialiśmy niezwykłą kolumnadę Berniniego i Spiżową Bramę oraz słynne okno Pałacu Papieskiego. Dalej mieliśmy czas wolny przy Watykanie na zakupy. Następnie, udaliśmy się na spacer po Rzymie barokowym. Zobaczyliśmy Zamek Świętego Anioła, Piazza Navona, Panteon (z zewnątrz), Fontanna di Trevi, najsłynniejsza fontanna Rzymu, Święte Schody, po których według legendy szedł sam Jezus Chrystus przed oblicze Piłata.

Ks. Wikariusz Opublikowane przez: