Ewangelia na dziś
Poniedziałek - 08 lipca
Św. Jan z Dukli, Mt 9,18-26

W SŁOŃCU POŁUDNIOWEJ ITALII PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Rzym

Zwiedziliśmy Bazylikę Matki Bożej Większej. To jedna z czterech patriarchalnych Bazylik, poświęcona Matce Bożej. Jedną z najważniejszych relikwii znajdujących się w jej wnętrzu są relikwie żłóbka pańskiego, które według tradycji przywiozła do Rzymu św. Helenaoraz, następnie Bazylikę św. Jana na Lateranie. W ołtarzu głównym znajdują się największe relikwie chrześcijaństwa – głowy św. Piotra i Pawła. Dalej spacerem przeszliśmy starożytny Rzym, gdzie podziwialiśmy pozostałości po antycznych forach, słynne Koloseum i Kapitolińskie Wzgórze. Na zakończenie nawiedziliśmy Bazylikę św. Pawła za Murami. To symboliczne miejsce śmierci Świętego, gdzie pod baldachimem ołtarza papieskiego znajduje się Jego grób. Wokół naw i transeptu, znajdują się portrety wszystkich papieży – począwszy od św. Piotra, aż po obecnego papieża.

Ks. Wikariusz Opublikowane przez: