Ewangelia na dziś
Sobota - 06 lipca
bł. Maria Teresa Ledóchowska, Mt 9,14–17

Ogłoszenia parafialne

9 Niedziela Zwykła    – 02.06.2024 r.

 1.  Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”.
  To dzień, który przypomina o wdzięczności wobec Boga i ludzi. 
  Po każdej mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. 
 2. Pragniemy  jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy i oprawy liturgicznej na Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy – ministrantom, lektorom, dzieciom komunijnym, dziewczynkom  sypiącym kwiatki , wszystkim niosącym wszelkie ozdoby, chorągwie i feretrony, wszystkim grupom modlitewnym, niosącym baldachim, panu Organiście, panu kościelnemu,  Policji, a przede wszystkim dziękujemy tym osobom, które wiele sił i czasu poświęciły na przygotowanie i udekorowanie ołtarzy. Niech dobry Bóg wynagrodzi wam wasz trud obfitością łask.
 1. Msza św. w intencji  budowniczych poszczególnych ołtarzy i zaangażowanych w oprawę liturgiczną na Boże Ciało będzie odprawiana w czwartek o godzinie 18.00 na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na godzinę 17.45 na procesja Eucharystyczną wokół kościoła  i na Mszę św. o 18.00. Dzisiaj  procesja o godzinie 16.30. 
 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie o  godz. 18.00  Przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać owoce dla naszego dobra. 
 1. W tym tygodniu w piątek  w liturgii obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie Aktu wynagrodzenia Sercu Jezusowemu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek.
 • W Pierwszy Czwartek o godzinie 17.00 rozpocznie się Adoracja NS połączona z modlitwą o powołania kapłańskie i o świętość kapłanów. Modlitwę poprowadzi Apostolat Margaretka. 
 • W Pierwszy Piątek nabożeństwo Wynagradzające NSPJ po Mszy o godz. 8.00.
 • Objazd do chorych będzie w sobotę od godziny 10.00 
 1. Bardzo dziękuję paniom za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.  Bóg zapłać.  Bardzo serdecznie zapraszamy za tydzień w sobotę na godz. 9.00 do pomocy w sprzątaniu kościoła mieszkańców ul. Kalinowej 85, 87, 89.

Bardzo proszę o składanie ofiar na dekoracje kwiatową  prezbiterium. Ofiary możemy składać do puszki obok stolika z gazetkami. 

 1. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na kościół i cele parafialne. 

Taca z ostatniej niedzieli wyniosła 2100 zł. 

Bóg Zapłać.   

Pragnę podziękować za cegiełki na malowanie kościoła.    Wpłynęło  – w sumie 700 zł. 

Na dzień dzisiejszy z cegiełek na malowanie kościoła żebraliśmy   48250 zł   

Podziękowanie w naszej parafialnej gazetce Stanisław

Numer Konta parafialnego: 09 1050 1360 1000 0090 3019 8619

Msza święta w intencji ofiarodawców i darczyńców będzie odprawiona 9 czerwca  o godz. 11.30

 1. Wszystkim na najbliższy tydzień życzymy wszelkich łask i niech Pan Bóg Wam błogosławi.      Błogosławionej niedzieli!

Podziękowanie za cegiełki dla rodzin: 

A. Łosiewicz; G. Purzyńska; A. Nawrocki; Z. St. Dziopa; H. Blabuś; G. Łyczak; A. A. Bołdowscy; 

Ks. Wikariusz Opublikowane przez: