28 niedziela zwykła – 12.10.2025
Ogłoszenia duszpasterskie
- Dzisiaj XXVIII niedziela zwykła. Obchodzimy XXV Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
- Jutro w poniedziałek będziemy przeżywać ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Porządek Nabożeństwa Fatimskiego: O 17.30 Różaniec Fatimski 18.00 – Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej /zbiorowa – za żywych i za zmarłych/Po Mszy świętej procesja wokół kościoła z figurką Matki Bożej Fatimskiej Po procesji wystawienie Najświętszego Sakramentu /odmówimy Litanię do Matki Bożej na zakończenie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem/ Apel JasnogórskiIntencje składamy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
- We wtorek Dzień Edukacji Narodowej. Polecamy Panu Bogu w modlitwie nauczycieli i wychowawców.
- W sobotę święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o wszystkich lekarzach i pielęgniarkach.
- Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Taca z ostatniej niedzieli wyniosła 2460zł. Z cegiełek na potrzeby kościoła – wpłynęło 1150 zł.Czciciele świętej Siostry Faustyny i św. Ojca Pio – rodziny z parafii, w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na obrazy Siostry Faustyny i Ojca Pio w wysokości 900zł. Numer Konta parafialnego: 09 1050 1360 1000 0090 3019 8619. Msza święta w intencji ofiarodawców i darczyńców będzie odprawiona 9 listopada o godz. 11.30.
- Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła Wspólnotę Żywego Różańca naszej parafii. Ofiary na środki czystości i kwiaty do kościoła możemy składać do puszki obok stolika z gazetkami.
- Zapraszamy na rekolekcje diecezjalne, które odbędą się w dniach 15-17 października 2025 roku w Arenie Sosnowiec (plac Zagłębia 3, Sosnowiec) w godzinach 18:00-21:00.Udział w wydarzeniu jest darmowy.
- Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Modlitwa za zmarłych w wspominkach rocznych będzie przed Mszą o godz. 8.00; 10.00; 11.30 i o 17.00. Ponadto za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych odprawiamy Mszę św. w każdą drugą sobotę miesiąca. Wypominki Oktawalne to modlitwa za zmarłych od 1 do 8 listopada(oktawa) z możliwością uzyskania Odpustu Zupełnego w każdym dniu oktawy. W każdym dniu oktawy będzie sprawowana Msza św. i Różaniec za zmarłych polecanych w tych wypominkach. Msza św. o godz. 17.00 i Różaniec 17.30. Wypominki jednorazowe- zmarli wymieniani w tych wypominkach będą polecani w modlitwie różańcowej i mszy św. na cmentarzu komunalnym 1 listopada. Różaniec z procesją o godz. 11.15. Msza św. około godz. 12.00.Na cmentarzu komunalnym będą odprawiane msze św. 1 listopada w sobotę i 2 listopada w niedzielę. Msze święte będą o godzinie 12.00. za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Kartki na których możemy wpisywać naszych zmarłych znajdują się na stoliku z gazetkami przy wyjściu z kościoła. Składać je możemy w zakrystii lub kancelarii.
- W niedzielę za tydzień 19 października odbędzie się badanie praktyk religijnych wiernych.
- Podziękowanie za cegiełki dla rodzin: Z. E. Łuniewscy; T. R. Szczypińscy; W. Jagielska; K. A. Warjas; A. M. Miodyńscy; H. A. Burzawa Dar na obrazy św. Siostry Faustyny i św. Ojca Pio: 900zł E. Z. Brymer; H. S. Dygoń; H. A. Burzawa; A. A. W. Chrobry