Ewangelia na dziś
Sobota - 06 lipca
bł. Maria Teresa Ledóchowska, Mt 9,14–17

Powitanie Księdza Proboszcza MArka Bigaja

1 marca powitaliśmy nowego pasterza naszej parafii -Ks. Marka Bigaja.

Uroczyście wprowadził nowego proboszcza w progi parafii ks. dr Mariusz Karaś, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. W homilii mówił o dzisiejszej trudnej pracy duszpasterskiej, życzył „naszemu” nowemu księdzu proboszczowi, by dobrze został u nas przyjęty, by szybko stał się pasterzem całej naszej owczarni. W imieniu wszystkich parafian życzymy ks. Markowi wytrwałości oraz błogosławieństwa Trójcy Świętej w pracy duszpasterskiej oraz otwartości i życzliwości ze strony parafian.  

Ks. Proboszcz nie ma łatwego zadania z kilku powodów… Po pierwsze   Jego poprzednik postawił wysoko poprzeczkę. Po drugie – Nam jeszcze wiele brakuje do doskonałości, ale jeśli tylko zaufa Chrystusowi to i z tym sobie poradzi. My otoczmy Naszego Księdza Proboszcza modlitwą. Po trzecie – trudniej poznać mu naszych parafian gdy panuje epidemia a do kościoła chodzą tylko nieliczni….

„Niech nasza droga będzie wspólna,

niech nasza modlitwa będzie pokorna,

niech nasza miłość będzie potężna.

Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei będzie sprzeciwiać”.

Ks. Wikariusz Opublikowane przez: